Investice do dluhopisů: Vyplatí se, obligace mají své výhody

investice do dluhopisů

Pokud zkoušíte své štěstí v investičním světě, měli byste nejprve začít s méně rizikovými druhy. Velice oblíbené jsou investice do dluhopisů, a to hned z několika důvodů. Lákají především na slušný výnos, i když tedy je nezbytné dívat se na to, o jaké dluhopisy se jedná. Korporátní obligace jsou mnohem výnosnější než třeba státní dluhopisy, přitom laici by si mohli myslet, že je to právě naopak. V následujících řádcích vám prozradíme, na kolik vás takový dluhopis vyjde, kolik vám dokáže vynést a kde se na nabídku podívat.

Čeští obyvatelé dávají od rizikových investic ruce pryč, protože by neradi přišli o své peníze. Zájem je především o méně rizikové varianty, mezi něž patří právě dluhopisy. Nejenže nabízejí zajímavý výnos, ale také je u nich minimální riziko.

Různé druhy dluhopisů

Dluhopis je cenný papír, jenž zavazuje emitenta vyplatil věřiteli vypůjčenou částku včetně úroku. Termíny vyplacení jsou předem dohodnuté. Přestože jsou korporátní dluhopisy rizikovější oproti těm státním, nabízejí zase mnohem lepší výnos. Prvně tedy zvažte, co je pro vás důležitější. Dluhopisy se rozdělují podle emitenta na státní, municipální, korporátní, bankovní a pokladniční poukázky. Ještě jsou rozlišovány podle doby splatnosti na krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé. Zaměřte se i na to, jaké úročení nabízí, protože některé cenné papíry mají pevné zúročení, jiné zase variabilní.

Zájem je hlavně o české dluhopisy

Velký zájem je především o dluhopisy českých firem, ať už se jedná o průmyslové podniky, hotely, developerské firmy. Co se výnosu týče, ten je různý, ale u některých dluhopisů atakuje výnos i hranici 10 %.

Zaměřte se především na to, do jakých dluhopisů investujete, tedy zda se jedná o stabilní společnost, která má na tuzemském trhu dlouhou a bohatou historii.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4