Podnikové informační systémy pro malé podniky

podnikové informační systémy

Podnikový informační systém (ERP) je software, který umožňuje firmám spravovat veškeré interní procesy jako například přidělování rozpočtu. Jejich funkce umožňují sledovat výkon napříč všemi odděleními. Díky těmto systémům mohou malé firmy jednoduše a přehledně uchovávat veškerá data. Podnikové informační systémy také pomáhají s automatizací práce, čímž přispívají k tomu, že mají zaměstnanci více času na svou práci. Jak ale vybrat ten správný?

Výběr podnikového informačního systému

Při výběru ERP se musíte řídit několika základními body:

  • Systém by měl být speciálně vytvořen pro váš obor: firmy podnikající v různých oborech vyžadují jiné typy vlastnostní a specifikací, které systémy nabízejí. Při hledání systému si na toto musíte dát pozor, abyste mohli systém využít naplno.
  • ERP by měl fungovat online: Systémy založené na cloudovém úložišti jsou důležité nejen pro snadný přístup k datům, ale také jako způsob jejich zálohování. Cloudová úložiště jsou také velmi jednoduchá na počáteční instalaci, čímž jsou jako stvořená pro malé firmy.
  • Měl by být jen pro malé podniky: Malé podniky vyžadují jiné funkce než ty větší. Správa zdrojů probíhá úplně jinak a v úplně jiném měřítku, takže řešení speciálně vytvořené pro malé firmy pomáhá nejen se zvýšením efektivity, ale i šetřením nákladu.

Nejdůležitější funkce pro malé podniky

Malé podniky vyžadují od ERP pouze pár základních funkcí. Patří mezi ně účetnictví, informace o podnikání, CRM, správa lidských zdrojů, správa produktů, výroby a distribuce a samozřejmě také způsob analýzy dat a tvorba reportů. I přes to, že informační systémy pro malé podniky nabízejí méně funkcí, stále zvyšují efektivu práce, pomáhají zlepšovat vztahy se zákazníky a obchodními partnery a zvyšovat kvalitu služeb.

České ERP systémy

Příkladem českého podnikového informačního systému je systém Cloudy, který nabízí veškeré funkce, které jsme v tomto článku popsali. Nabízí vše, co jako malý podnik potřebujete k efektivnímu řízení a správě všech procesů.

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4