Jak si vybrat právní kancelář?

  • Radek Pospíšil
  • Ostatní

Právní služby potřebuje alespoň jednou za život většina lidí. Ještě důležitější jsou však pro podnikatele. Ti by měli mít jednoho právníka sjednaného dlouhodobě a řešit s ním, co je potřeba. Ale podle čeho jej vybírat?

V dnešní době není nic nezvyklého otevřít internetový prohlížeč a vyhledat si seznam právních kanceláří, často se zde objevují také recenze, což pro nás může být příjemný bonus. Mnoho lidí hledá také v nejbližším okolí svého působení nebo získává kontakty od známých. Není tedy problém získat kontakty, ale vybrat tu pravou variantu pro nás.

MÍSTO

Za kvalitními službami si možná rádi zajedete pár kilometrů dál, nicméně nezapomeňte, že výlohy na dopravu mu jednou budete platit vy a komunikace na dálku je složitější než komunikace z očí do očí. Ať už je to právní kancelář Praha nebo právní kancelář někde u vás, ve většině míst v republice najdete kvalitní právní služby v dobré dojezdové vzdálenosti. Pokud jste z Prahy, tím líp pro vás, máte jich mnoho na výběr, avšak některé jsou zkrátka přeci jen o kousek lepší.

SPECIALIZACE

Je potřeba určit hlavní okruhy, které budeme s právníkem řešit a podle toho vyfiltrovat nehodící se možnosti. Někteří se specializují na rodinné právo, jiní na právo dědické. Pak jsou ale kanceláře, které se zaměřují na kompletní právní podporu při podnikání, takovou kanceláří je například poradenská skupina SAMAK. Obecně platí, že specializaci byste měli najít na stránkách dané kanceláře, případně se můžete dotázat po telefonu nebo na schůzce. Nicméně platí, že zaměření raději zjišťujte předem, může se stát, že jakmile už právníka poptáte, přijme vás i přesto, že se nejedná o jeho specializaci. To by vám ovšem mohlo uškodit, protože nemá s typem vašeho případu tolik zkušeností a nezastoupí vás tak v plné kvalitě.

PROVĚŘTE SI HO

Než s někým uzavřete smlouvu, dohodněte si s ním schůzku. Většina advokátů si za tento úkon účtuje peníze, nicméně vyplatí se vám to víc, než podepsat dlouhodobou smlouvu a až pak zjistit, že si nerozumíte. Sledujte, jak se staví k vašemu problému, jestli navrhuje rozumná řešení, jestli váš případ k nějakému dřívějšímu přirovnává, tudíž už má s něčím takovým zkušenost, jestli se vám s ním dobře komunikuje.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4